Albraka Kültür Sanat

Albaraka Kültür Sanat

Destekleyici Koçluk Hayat Boyu Öğrenim ve Değişim İçin


YAZAR: Richard E. Boyatzis

Çevirmen: Zekiye Baykul

Yayın Tarihi: 28.09.2022

Orijinal Adı: Helping People Change: Coaching with Compassion for Lifelong Learning and Growth

ISBN: 9786257312943

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 232

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 16 x 23 cm


Başkalarına yardım etmek, her zaman iyi bir davranıştır. Genellikle bir lider, yönetici, doktor veya öğretmen olarak işinizin merkezinde bu yer alır. Ancak başkalarına yardım etmeye yönelik en iyi niyetli çabalar dahi basit bir gerçekle baltalanabilir: Neredeyse her zaman insanları düzeltmeye, sorunlarını çözmeye veya oldukları yer ile olmaları gerektiğini düşündüğümüz yer arasındaki boşlukları doldurmaya odaklanırız. Ne yazık ki bu, sürekli öğrenmeye veya olumlu değişime ilham vermek için iyi bir yöntem değildir. 
 
Duygusal zekâ uzmanı Richard Boyatzis ve meslektaşları Melvin Smith ve Ellen Van Oosten’a göre, birinin öğrenmesine ve değişmesine yardımcı olmanın en iyi yolu sorunları çözmeye çalışmak değildir; bunun yerine o kişinin olumlu vizyonuna veya uzun süredir hayalini kurduğu şeye, bir rüyaya veya hedefe odaklanmaktır. 
 
Derinlemesine düşünmeyi teşvik eden sorular ve alıştırmalarla dolu olan elinizdeki eser, insanlara yardım etmeye yönelik düşüncelerinizi ve uygulama biçimlerinizi kökten değiştirecektir.