Albraka Kültür Sanat

Albaraka Kültür Sanat

Politika Analizi: Etkili Sorun Çözmenin Sekiz Aşamalı Yolu


YAZAR: Eugene Bardach, Eric Patasnick

Çevirmen: Ertuğrul Nehri

Yayın Tarihi: 30.11.2022

ISBN: 9786054137114

Dil: TÜRKÇE

Sayfa Sayısı: 191

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı

Boyut: 13.5 x 21 cm


Politika analizi bilimden ziyade bir sanattır. Yöntemden olduğu kadar sezgiden de faydalanır. Bu nedenle doğru cevapları aramaya yönelmeden önce doğru soruları sormalısınız.  
 
Temelleri Eugene Bardach’ın California Üniversitesi Berkeley’de otuz beş yıl boyunca verdiği politika analizi seminerlerinde atılan bu kitap; zorlayıcı entelektüel, siyasi ve mantıksal baskılar altındaki okuyucunun kafasındaki karmaşıklığı ve endişeyi gidermesine yardım etmeyi amaçlıyor.  
Sekiz Aşamalı Yol’un adımlarını açıklarken gerçek raporlardan yapılan alıntılarla, bir yandan politika alternatiflerinin istenmeyen sonuçlarını öngörmek için tavsiyelerde bulunuyor, diğer yandan da bir politikanın kabul edilmesi ve uygulanması noktasında dinamik düşünmenin önemine dikkat çekiyor.  
 
Aklınızdan öbür türlü uçup gidebilecek önemli görev ve tercihleri size hatırlatmak üzere oluşturulan Sekiz Aşamalı Yol yaklaşımı, sadece politika analistleri ve öğrenciler için değil, herhangi bir sebepten ötürü dünyaya bir politika uygulayıcısının gözünden bakmaya çalışan herkes için pratik bir rehber niteliğindedir.