Albraka Kültür Sanat

1. Hat Yarışması: "Mutlak Güzeli Arayış"

Albaraka Kültür Sanat

Albaraka Türk’ün “20. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlamaları” çerçevesinde düzenlediği hat yarışması sonuçlandı. Yurt içinden ve yurt dışından 160’a yakın eserin katıldığı yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu şartnameye uygun olarak; Sülüs, Sülüs Nesih, Celi Sülüs, Celi Divani ve Celi Talik kategorilerinde ilk üç sırayı alan eserler belirlendi. Bazı eserler de jüri tarafından teşvik ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmaya İran’dan katılan Javad Khouran Celi Sülüs dalında “Albaraka Türk Özel Ödülü’ne” layık görüldü. Ferhat Kurlu Celi Sülüs ve Sülüs dallarında birincilik alırken, Sülüs Nesih kategorisinde Suriye’den Abdurrahman A. Abdi, Celi Divani kategorisinde yine Suriye’den Khaled Al Saai ve Celi Talik kategorisinde ise Tahsin Kurt’un eseri birincilik ödülü aldı. Yarışmada ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanında 23 kişi de Özel Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

“Albaraka Uluslararası Hat Yarışması” Türkiye’de özel sektör tarafından düzenlenen ilk hat yarışması olmasının yanında, toplamda bu güne kadar dağıtılmış en büyük ödüle sahip hat yarışması olma özelliği de taşıyor.

Genel Müdür Sayın Dr. Adnan Büyükdeniz'in yarışma sunuşu için tıklayınız

Jüri Başkanı Prof. Dr. Uğur Derman'ın yarışma önsözü için tıklayınız.

Yayın Koordinatörü Yönetmeni Sayın Temel Hazıroğlu'nun önsözü için tıklayınız.

Prof. M. Uğur DERMAN

Hüseyin KUTLU

Hasan ÇELEBİ

Fuad BAŞAR